Folia czy szkło hartowane na ekran - sprawdź co wybrać!

Jeśli przy codziennym użytkowaniu smartfona nie przykładamy wielkiej wagi do dbałości o ekran, a jednocześnie chcielibyśmy, aby pozostał on w jak najlepszej kondycji przez długi czas, warto jest rozważyć założenie nań stosownej ochrony.

O zarysowanie telefonu nietrudno, szczególnie, jeśli nosimy go w tej samej kieszeni lub torebce z przedmiotami wykonanymi z twardych, metalowych materiałów, takich jak jak zapalniczki, klucze czy monety. Warto wtedy, poza oczywistym etui, zaopatrzyć nasze urządzenie w ochronę wyświetlacza. Takie zabezpieczenie z pewnością spełni swoją funkcję w opisanych powyżej przypadkach, lecz niektóre z nich mogą okazać się także zbawienne dla smartfona, którego właścicielowi zbyt często zdarza się upuścić jakiś przedmiot.

Folia czy szkło hartowane na ekran - sprawdź co wybrać i zabezpiecz swój telefon już teraz!

Folia ochronna, czyli sprawdzony i niedrogi sposób zabezpieczenie ekranu

Folie ochronne jako narzędzie osłaniające ekrany telefonów komórkowych są spotykane wśród ich posiadaczy najczęściej. Jest to cienkie i elastyczne tworzywo przyklejane do wyświetlacza. Zapewnia ono dobrą ochronę przede wszystkim od zarysowań, ale musimy pamiętać, że w okoliczności upadku urządzenia z wysokości, może okazać się niewystarczające. Folia ochronna posiada też kilka innych plusów. Dużą jej zaletą jest łatwość dopasowania do nietypowych kształtów, takich jak zakrzywiony ekran lub zaokrąglone rogi wyświetlacza.

Chyba najważniejszym walorem folii ochronnych jest cena, za jaką można taką folię nabyć. W większości przypadków wystarczy zaledwie kilka złotych. Należy jednak uważać przy jej wyborze i najlepiej zakupić wyrób sprawdzony, o lepszej jakości, ponieważ te wątpliwej marki mogą zmniejszyć kąt widzenia lub pogorszyć klarowność wyświetlanego obrazu, szczególnie przy większym nasłonecznieniu. Niewykluczony jest negatywny wpływ gorszych folii na reakcję ekranu na dotyk. Warto jest więc upewnić się, że produkt, który kupujemy, pochodzi od dobrego producenta. Uwagę należy również zwrócić na umiejscowienie otworu na głośnik, aby uniknąć zaklejenia go folią.

Kiedy już zaopatrzymy się w nasz produkt, kolejnym krokiem będzie przyklejenie go na wyczyszczony ekran naszego smartfona. Róbmy to powoli, ponieważ nie jest to proste i drobny błąd może spowodować powstanie bąbla z powietrzem pomiędzy folią a telefonem. Przy odpowiedniej dozie skupienia, nasz telefon po zabiegu będzie wyglądał równie dobrze, jak przed nim.

Szkło hartowane - wzorowa, pewna ochrona

Jeśli zależy nam na naprawdę solidnej ochronie wyświetlacza, warto zainwestować w szło hartowane. Posiada wysokie walory osłonowe i istotnie zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń ekranu. Doskonale chroni nie tylko przed zarysowaniami, ale także może zapobiec stłuczeniu ekranu w momencie upadku. Dobrze wykonane szkła nie wypływają negatywnie na wygodę użytkowania smartfona. Z reguły nie zmieniają jakości wyświetlanego obrazu, jak również reakcji na dotyk.

Założenie szkła hartowanego na telefon wymaga, również jak w przypadku folii ochronnej, dokładnego oczyszczenia ekranu, przy czym sam proces umieszczenia ochraniacza na urządzeniu jest prostszy.

Szkła hartowane są droższe od folii ochronnych, jednak ich ceny wciąż wydają się być przystępne. Za szkła zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Zatem lepsza jest folia czy szkło?

Jeśli chodzi o walory protekcyjne, z pewnością lepiej spisze się szkło hartowane. Jeśli jednak mamy telefon z wytrzymałą i mocną fabryczną szybką, zakładanie szkła hartowanego nie będzie konieczne. W takim przypadku wystarczy zwykła folia ochronna, aby zminimalizować ryzyko porysowania ekranu. Folia będzie dostateczną ochroną również wówczas, gdy smartfon nie jest narażony na upadki. Z kolei kiedy telefon oryginalnie nie posiada mocnej szybki, a występuje prawdopodobieństwo upadku, warto wyposażyć go w szkło hartowane, co pozwoli przedłużyć żywotność ekranu.

Akcesoria do telefonu przydatne w samochodzie
Obecnie, telefony towarzyszą nam niemalże przez cały czas. Korzystamy z nich w domu, w pracy, na spotkaniach, na rowerze, czy w samochodzie. Dostarczają nam zarówno informacji jak i rozrywki...
Zakup telefonu - o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?
Zakup telefonu to jedna z najważniejszych decyzji dla wielu osób. Z telefonu komórkowego korzysta się prawie codziennie, jest to ważny sprzęt dla człowieka, dlatego też warto kierować się kilkoma podstawowymi czynnikami...

Cześć, zapiszesz się do newslettera? :)

Jeżeli uważasz, że treści opublikowane na naszej stronie okazały się przydatne to będziemy wdzięczni za zapisanie się do naszego newslettera. Co dostaniesz w zamian? Raz w miesiącu prześlemy Tobie zbiór artykułów na temat nowinek i ciekawostek technicznych.
* Nie rozsyłamy spamu. Sprawdź naszą Politykę Prywatności aby dowiedzieć się więcej.