Akcesoria do telefonu przydatne w samochodzie

Obecnie, telefony towarzyszą nam niemalże przez cały czas. Korzystamy z nich w domu, w pracy, na spotkaniach, na rowerze, czy w samochodzie.

Dostarczają nam zarówno informacji jak i rozrywki. Dzięki nim możemy robić zakupy, wykonywać przelewy bankowe i na bieżąco śledzić wydarzenia z kraju i całego świata. Spełniają również swą podstawową funkcję, czyli zapewniają nam niemalże natychmiastowy kontakt z najbliższymi.

Dzięki rozwojowi techniki, producenci dostarczają nam coraz więcej ciekawych rozwiązań i udogodnień. Nie tylko w sferze samych urządzeń mobilnych i aplikacji, ale również akcesoriów. Wśród nich znajdą się najprostsze, jak słuchawki, ale też bardzo wymyślne, jak chociażby dodatkowy obiektyw, czy przenośny alkomat. Znajdziemy takie, które wykorzystamy w codziennej pracy, na rowerze i w samochodzie. Tym ostatnim chcielibyśmy się przyjrzeć nieco bliżej.

Akcesoriów samochodowych do telefonów jest ogrom i trudno powiedzieć, które mogą nam być potrzebne najbardziej. Dla ułatwienia zgrupujmy je w kilka kategorii.

Ładowarki

Ładowarka USB z wtyczką do gniazda zapalniczki to bez wątpienia podstawowy sprzęt na pokładzie samochodu. Mimo iż dostępnych jest setki produktów, to warto sięgnąć po coś lepszego, niż produkt za kilka złotych. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, czy ładowarka posiada bezpiecznik i jakiej jest on mocy. Jeśli będzie posiadała funkcję szybkiego ładowania, to będzie to jej dodatkowym atutem. Gdy z samochodu korzysta kilka osób i każda z nich ma inny model telefonu, to warto zakupić ładowarkę z dodatkowymi adapterami. Przydadzą się one również, gdy będziemy chcieli podładować tablet albo laptop. Ciekawym rozwiązaniem są ładowarki z kablem magnetycznym. W znaczny sposób ułatwia to podłączanie urządzenia.

Uchwyty

Tutaj producenci dosłownie przechodzą sami siebie. Dostępnych modeli są setki, jeśli nie tysiące, a ich ceny mają rozpiętość od kilku do kilkuset złotych. Większość z nich jest uniwersalna i zmieścimy w nich każdy telefon. Dla pewności warto jednak sprawdzić rozstaw uchwytów stabilizujących. Podstawowy podział przedstawia się następująco:

   na kratkę - te uchwyty montuje się do kratek wentylacyjnych. Ich zaletą jest to, że nie ograniczają widoczności, a telefon znajduje się w zasięgu ręki. Jednak musimy uważać, bo podczas korzystania z klimatyzacji, może na nich osiadać woda.

   na szybę - są to najpopularniejsze uchwyty, które montuje się na szybie za pomocą specjalnej przyssawki. Tutaj ważna jest długość pałąka.

   maty antypoślizgowe - to dobre rozwiązanie, jeśli na desce rozdzielczej mamy trochę w miarę płaskiej powierzchni. Przylepiamy do niej matę i po prostu kładziemy na niej telefon. Możemy mieć pewność, że z niej nie spadnie nawet przy gwałtownym hamowaniu i na ostrych zakrętach.

   magnetyczne - ich największą zaletą jest to, że są niewielkie i zamontować je można praktycznie w każdym miejscu w samochodzie. Sam uchwyt montujemy za pomocą przyssawki albo taśmy samoprzylepnej. Z kolei do telefonu przyklejamy niewielką podkładkę magnetyczną. Po zbliżeniu telefonu do uchwytu, przyczepia się jak magnes.

Zestawy głośnomówiące

Niezbędne urządzenie zwłaszcza w pracy, gdy musimy być cały czas w kontakcie. Pamiętajmy, że trzymanie telefonu przy uchu podczas jazdy może być bardzo niebezpieczne, a w Polsce grozi za to mandat. Zestawy głośnomówiące mają różne kształty i wielkości. Najprostsze kosztują kilkadziesiąt złotych i nie są większe od samego telefonu. Można je zamontować na stałe lub korzystać z gniazda zapalniczki.

Folia czy szkło hartowane na ekran - sprawdź co wybrać!
Jeśli przy codziennym użytkowaniu smartfona nie przykładamy wielkiej wagi do dbałości o ekran, a jednocześnie chcielibyśmy, aby pozostał on w jak najlepszej kondycji przez długi czas...
Zakup telefonu - o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?
Zakup telefonu to jedna z najważniejszych decyzji dla wielu osób. Z telefonu komórkowego korzysta się prawie codziennie, jest to ważny sprzęt dla człowieka, dlatego też warto kierować się kilkoma podstawowymi czynnikami...

Cześć, zapiszesz się do newslettera? :)

Jeżeli uważasz, że treści opublikowane na naszej stronie okazały się przydatne to będziemy wdzięczni za zapisanie się do naszego newslettera. Co dostaniesz w zamian? Raz w miesiącu prześlemy Tobie zbiór artykułów na temat nowinek i ciekawostek technicznych.
* Nie rozsyłamy spamu. Sprawdź naszą Politykę Prywatności aby dowiedzieć się więcej.